ДП «ДерждорНДІ» сьогодні
Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна» (скорочено - ДП "ДерждорНДІ") - це головна науково-дослідна установа України з питань будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг і транспортних споруд та головна організація з питань ціноутворення в дорожньому господарстві.
ДП "ДерждорНДІ" внесено до списку базових організацій Міністерства розвитку громад та територій України з науково-технічної діяльності у будівництві за напрямами: науково-технічне, дослідне, нормативно-методичне та інформаційне забезпечення проектування, будівництва та експлуатації транспортних споруд, зокрема автошляхів, мостів та естакад.
На базі Інституту успішно функціонує Орган Сертифікації, а також Головний випробувальний центр, який акредитований Національним агентством з акредитації України.
ДП "ДерждорНДІ" має сертифікат на впроваджену систему управління якістю стосовно виконання науково-дослідних робіт, проектування, випробувань та сертифікації у сфері дорожнього будівництва, яка відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015.
На базі інституту функціонує Фонд нормативних документів Укравтодору та створено музей дорожньої галузі.
Інститут є членом FEHRL– Європейського форуму дорожніх дослідних інститутів (рішення 18-ої Генеральної Асемблеї 11-12 жовтня 2007 р. м. Осло, Норвегія).
На базі Інституту функціонує секретаріат Технічного Комітету ТК 307 «Автомобільні дороги і транспортні споруди» та підкомітету 5 "Ціноутворення у будівництві автомобільних доріг" ТК 311 "Ціноутворення та кошторисне нормування у будівництві".
ДП "ДерждорНДІ" є дійсним членом Міждержавної гільдії інженерів-консультантів (М.Г.І.К) або ICEG.
Сфера науково-технічної діяльності ДП "ДерждорНДІ" охоплює весь спектр питань функціонування та розвитку дорожнього господарства України від розробки теоретичних засад, експериментальних лабораторних та натурних досліджень до впровадження результатів робіт в практику будівництва доріг та мостів, їх утримання, обстеження, ремонту та реконструкції з розробкою нормативно-інструктивного забезпечення. Значна увага приділяється питанням екології, безпеки руху, ціноутворення, економіки, енергозбереження.